Zahradnictví Franc, zahrady, rostliny

 Zahradnictví Franc

!!! Provoz v zahradnictví - červenec a srpen - úterý až sobota  9.00-12.00 x 13.00 - 17.00 !!!

!POZOR - každé PONDĚLÍ zavřeno - pouze expedice a výdej ESHOP - POZOR!  

!!! Prodejna květin otevřena čtvrtek a pátek 13.00-17.00, sobota 9.00-14.00 !!!

 

POZOR! Březen až listopad 2020 probíhá rekonstrukce silnice II. třídy 606 !POZOR

!Sledujte letos průběžně objízdné trasy podle aktuálně prováděných prací na úseku Velká Dobrá - Nové Strašecí !

Letní provoz v zahradnictví a dopravní omezení

10. června

Od června jsme omezili otevírací dobu v pondělí bude prodejna zavřena s výjimkou pro výdej připravených objednávek z eshopu. V pondělky tak budeme pokračovat v kompletaci objednávek a zákazníci eshopu si mohou po dohodě vyzvedávat objednávky také v pondělí 13.00 až 17.00. Prosíme vyčkejte na zprávu o zkompletování Vaší objednávky, jinak je pravděpodobné že objednávka není kompletní.

Během června jsme doplnili sortiment velkokvětých plaménků v odrůdách, trvalky a bylinky a začínáme doplňovat nově dopěstované rostliny stromů na kmínku - sakury, platany, okrasné jabloně, myrobalány atd.

Od poloviny června probíhá v centru Kam. Žehrovic frézování povrchu hlavní Karlovarské ulice od prodejny potravin COOP až po stanici LPG, v první polovině července bude následovat pokládka nového asfaltového povrchu v tomto úseku. Během prací na povrchu vozovky může docházet k omezení dopravní dostupnosti zahradnictví a ke změnám objízdné trasy!

Těšíme se na Vaši návštěvu a děkujeme za trpělivost.

Letní provoz v zahradnictví a dopravní omezení
Letní provoz v zahradnictví a dopravní omezení
Letní provoz v zahradnictví a dopravní omezení

Prodej ovocných stromků, sadby balkonovek, letniček a zeleniny

od 20. dubna

Až do konce dubna pokračuje prodej ovocných stromů a drobného ovoce, v nabídce máme stále sortiment jabloní, hrušní, dále třešně, višně, švestky a slívy, meruňky a další. Nabídka broskvoní a nektarinek je již omezená, od května budou dostupné další odrůdy již v kontejnerech pro výsadbu během vegetace. Prodej prostořenných sazenic bude ukončen na konci dubna.

Od 20. dubna nabízíme sortiment balkonových rostlin pro osázení truhlíků, koryt a závěsných nádob. Na prodejně si můžete vybrat z několika odrůd a barev převislých pelargonií , klasických pelargonií (Pel. zonale  a Pel. grandiflorum), surfinií a milionbells. Dále lze pro kombinaci použít bacopu, bidens, verbeny či begonie. Nabídka je dále během května pružně doplňována o sortiment letniček - astry, hledíky, gazánie a další.

Souběžně se sadbou balkonovek pak nabízíme samozřejmě také sadbu zeleniny - rajčata, papriky, saláty, kedlubny, květák, okurky nakládačky, hadovky, cukety atd. Nejširší nabídka sadby a bylinek bude na prodejně k dispozici kolem 10. května.

V souvislosti s výrazným nárůstem objednávek rostlin přes náš - eshop, jsme vyčlenili pondělí dopoledne pro přípravu objednávek z eshopu, proto bude každé pondělí prodejna v zahradnictví otevřena až od 13.00 do 17.00 hodin. Děkujeme všem zákazníkům za jejich přízeň a prosíme o trpělivost během jarní sezóny. Objednávky z eshopu jsou nyní vyřizovány průběžně v došlém pořadí obvykle během 2-3 týdnů. Přepravce vyžaduje při platbě dobírkou platbu kartou. Pokud potřebujete rychlejší vyřízení objednávky, je možné Expres odbavení do 7 pracovních dnů za příplatek 575,-Kč, v případě zájmu nás informujete e-mailem na objednavky@zahrady-rostliny.cz. Stačí uvést číslo objednávky a připojit "Expres ANO". 

Děkujeme za pochopení a těšíme se na Vaši návštěvu !

Prodej ovocných stromků, sadby balkonovek, letniček a zeleniny
Prodej ovocných stromků, sadby balkonovek, letniček a zeleniny
Prodej ovocných stromků, sadby balkonovek, letniček a zeleniny

Úprava provozu zahradnictví během opatření k omezení šíření koronaviru

od 17. března 2020

Vážení zákazníci,

od úterý 17. března je obnoven prodej na venkovní ploše zahradnictví, podle výjimky vlády ČR z 15.3.2020. Prodejna květin zůstává uzavřena. Prosíme zákazníky o dodržování 2 m odstupu, počet zákazníků v zahradnictví bude omezen na 10 osob, žádáme o používání ochranné roušky, případně šátku či šály k ochraně obličeje, nechráněné zákazníky může obsluha odmítnout. Otevřeno bude od 9.00 do 17.00 hodin s polední pauzou od 12.00 do 13.00 hodin. 

Aktuálně máme v nabídce sortiment ovocných stromků, drobného ovoce, sadbu jahod, cibuli sazečku, osiva zeleniny a letniček, substráty, rašelinu, mulčovací kůru atd. V minulém týdnu byl naskladněn sortiment okrasných dřeviny a trvalek - japonské javory, katalpy, čilimníky, fíkovníky, okrasné buky, ibišky, pivoňky, roubované smrky a borovice v odrůdách, převislé vrby, kanadské a kamčatské borůvky, vinná réva a další.

   V nabídce jsou také přirychlené jarní cibuloviny hyacinty, krokusy, irisy, dále drobnokvěté a velkokvěté macešky, jarní primulky v barvách, jarní trvalky a skalničky. Z bylinek máme skladem pravý tymián, mátu, levandule, italský smil - karri, rozmarýn, oregáno a další.

 Těšíme se na Vaši návštěvu!

 

Úprava provozu zahradnictví během opatření k omezení šíření koronaviru
Úprava provozu zahradnictví během opatření k omezení šíření koronaviru
Úprava provozu zahradnictví během opatření k omezení šíření koronaviru

Zahájení jarního prodeje v zahradnictví

od 2. března

Maloobchodní prodejna v zahradnictví - ulice Příčná, bude otevřena od pondělí 2. března 2020. Prodejní doba je od pondělí do soboty od 9.00-12.00 a 12.30-17.00 hod. Telefon na prodejnu: 737 203 730, zásilková služba 737 203 731, obě telefonní čísla budou v provozu od 2. března, před tímto datem volejte 603 412 400 nebo 733 185 423. Připraven je sortiment ovocných stromků pro jarní výsadbu, přirychlené primule a jarní cibuloviny, macešky v sortimentu odrůd a barev, jarní trvalky a skalničky v sortimentu atd. Prostokořenné sazenice růží pro jarní výsadbu budou v prodeji po 10. březnu po jejich odzimování.

    V letošním roce bude od března do listopadu probíhat druhá fáze rekonstrukce silnice II. třídy 606 od Velké Dobré až do Nového Strašecí, včetně kompletní rekonstrukce mostů, z toho plyne v letošní sezóně složitější dopravní dostupnost objížďkami a) přes Srby a Tuchlovice nebo b) přes Družec a Žilinu. Přesnou situaci budeme průběžně upřesňovat objizdky zde podle aktuálně prováděných prací na příjezdových trasách k zahradnictví. 

 

 

Zahájení jarního prodeje v zahradnictví
Zahájení jarního prodeje v zahradnictví
Zahájení jarního prodeje v zahradnictví

Zahájení prodeje osiv zeleniny a letniček

Od 13. ledna

Od 13. ledna zahajuje Zahradnictví Franc prodej celého sortimentu osiv plodové, listové i kořenové zeleniny, letniček, bylinek a dalších rostlin. Kamenný obchod, přímo u hlavní silnice (Karlovarská třída 270 - kvetinka zde!) kromě osiv samozřejmě nabízí rozšířený sortiment zahradnických potřeb - hnojiva, speciální substráty, přípravky na ochranu rostlin, potřeby pro množení rostlin výsevem, řízkováním a štěpováním, rostlinné stimulátory pro zakořeňování, sadbovače, misky, květináče, truhlíky atd. Nabídka je dále průběžně doplňována o kvetoucí rostliny - bramboříky, primulky, antúrie, přirychlené hyacinty a narcisy, pokojové orchideje atd.

Těšíme se na Vaši návštěvu !

Zahájení prodeje osiv zeleniny a letniček
Zahájení prodeje osiv zeleniny a letniček
Zahájení prodeje osiv zeleniny a letniček

Prodej vánočních stromků

od 2. do 23. prosince

Od pondělí 2. prosince nabízíme řezané vánoční stromky - borovice černá, jedle kavkazská a korejská a smrk ztepilý - ve velikostech od 1,5 do 2,5 m. Všechny nabízené stromky pochází z českých plantáží vánočních stromků a jsou řezány až poslední listopadový týden. Prodej probíhá v zahradnictví vždy od pondělí do soboty od 9.00 do 16.00 hodin, tel. 737 203 730.

    Vánoční stromky v kontejneru nabízíme v sortimentu - jedle korejská, jedle kavkazská smrk pichlavý a smrk pančičův - velikosti od 80 cm do 150 cm. Rostliny jsou nasázeny do nádob od konce září, sázeny jsou s kořenovým balem.  Pro menší prostory pak nabízíme zakrslý smrk Conica s hustě pyramidální korunou - velikosti od 30 cm do 60 cm.

   Souběžně s prodejem vánočních stromků nabízíme také jmelí a svazkovanou jedlovou chvoj pro vánoční výzdobu.

Prodej vánočních stromků
Prodej vánočních stromků
Prodej vánočních stromků

Prodejní výstava adventní a vánoční vazby

od 25. listopadu do 23. prosince

Od pondělí 25. listopadu začíná prodejní výstava adventní a vánoční vazby, která bude probíhat v našem kamenném obchodě Květinka – Karlovarská třída 270 - ZDE - Květinka. Prohlédnout si můžete adventní věnce a svícny, závěsné věnce, řadu svícnů pro sváteční stůl. Dále je sortiment doplněn širokou nabídkou adventních a kónických svíček, nechybí zelené a zlaté jmelí, svazky jedlové a douglaskové chvoje. Během prosince je nabídka průběžně doplňována také o vánoční hvězdy a vánoční kaktusy, řezané a hrnkové orchideje (Cymbidium, Vanda, Phalaenopsis). Před svátky je rošířena nabídka svícnů a věnců pro venkovní použití - urnové háje a hroby. Prodejní výstava bude probíhat až do 23. prosince.

Těšíme se na Vaši návštěvu !

Prodejní výstava adventní a vánoční vazby
Prodejní výstava adventní a vánoční vazby

Podzimní prodej ovocných stromků a keřů

od 7. října do zámrazu

Prodej prostokořenných sazenic ovocných stromků a růží bude zahájen od pondělí 7. října. Na začátku října jsou nejdříve naskladněny růže a drobné ovoce - stromkové a keřové angrešty a rybízy, maliny atd. Dále naskladňujeme jádroviny - jabloně a hrušně a pokračují peckoviny - slivoně, třešně a meruňky. Nejširší podzimní nabídka druhů a odrůd bude v zahradnictví naskladněna kolem 15.-20. října. Až na konci října pak začíná prodej broskvoní, mandloní a ořešáků, u těchto druhů musí být dřevo před dobývání dobře vyzrálé a tak se vyrývají až poslední.

Na prodejně v zahradnictví lze vybrat vždy z 5 až 10 odrůd - jabloní, hrušní, třešní, broskvoní, meruněk, slivoní atd. V nabídce jsou také rané odrůdy nektarinek, královský ořešák a líska v osvědčených odrůdách. Z drobného ovoce nabízíme angrešty a rybíz, u kterých je většina sortimentu k dispozici jako stromkové, keřové tvary jsou dostupné u omezeného počtu odrůd. Dále nabízíme několik odrůd maliníku, ostružiníku, drobnoplodé kiwi, kanadské borůvky, kamčatské borůvky a brusinky.

Růže prodáváme velkokvěté, mnohokvěté, pnoucí a stromkové, celkem je v nabídce přes 60 odrůd. Podobně jako u ovocných stromků, bude nejširší nabídka skladem ve druhé polovině října. Výsadba prostokořenných sazenic je možná od října až do zámrazu, obvykle až do začátku prosince.

Podzimní prodej ovocných stromků a keřů
Podzimní prodej ovocných stromků a keřů
Podzimní prodej ovocných stromků a keřů

Jehličnany s balem v sortimentu

od 16. září

Od poloviny září nabízíme v zahradnictví sortiment jehličnanů se zemním balem pro podzimní výsadbu. V nabídce najdete cypřišky a túje v odrůdách pro živé ploty, dále roubované a zakrslé jedle, smrky a borovice pro solitérní i skupinovou výsadbu. Výsadba rostlin s balem je možná až do konce října. Při výsadbě neodstraňujeme jutovou plachetku a případně drátěný koš u větších balů pouze uvolníme aby nedocházelo k poškození kmene, juta i dráty se v zemi postupně rozloží. Po výsadbě udržujeme bal stále mírně vlhký a při slunečném a teplém počasí korunu s jehlicemi k večeru osprchujeme aby si rostliny doplnily vláhu přes povrch jehlic. U větších rostlin je potřebné ukotvení rostlin kůly aby nedošlo k jejich vyvrácení větrem během první zimy.

Těšíme se na Vaši návštěvu !

Jehličnany s balem v sortimentu
Jehličnany s balem v sortimentu
Jehličnany s balem v sortimentu

Prodejní výstava vřesů a vřesovců

od 16. srpna do 7. září

Od poloviny srpna do soboty 7. září  uvidíte široký sortiment kvetoucích vřesů a letních vřesovců v nové ukázkové výsadbě „Sbírkové vřesoviště“ v kombinaci se zakrslými jehličnany. Celkem můžete vidět přes 90 odrůd vřesů a letních vřesovců. Chybět nebudou ani novinky  pro sezónu 2019! Z dalších vřesovištních rostlin bude rozšířena nabídka velkoplodých brusinek (Vaccinium macrocarpon) a klasických brusinek (Vaccinium vitis ideae), chybět nebudou ani oblíbené andromédy a kobercové šíchy (Empetrum nigrum). Tradiční ankety o nejoblíbenější odrůdy vřesů se zúčastnilo celkem 124 hodnotících zákazníků a v sobotu 7.9. proběhlo slosování anketních lístků - výherci jsou: Ilona Blechová, Irena Červenková, Lenka Jirkovská, Linda Srnková a Věra Misurová. Gratulujeme a děkujeme za Vaši účast! Bonusové kupóny jsou platné do konce roku 2019.

Těšíme se na Vaši návštěvu!

Prodejní výstava vřesů a vřesovců
Prodejní výstava vřesů a vřesovců
Prodejní výstava vřesů a vřesovců

Komule v plném květu - motýlí dny

do soboty 24.srpna

Od konce července až do druhé poloviny srpna si můžete prohlédnout v zahradnictví výsadbu komulí (Buddleia davidii) v plném květu a pozorovat pestrou škálu motýlů, kteří s oblibou navštěvují květy těchto keřů a po celý den sají nektar. Celkem můžete vidět přes 40 odrůd kvetoucích komulí - motýlích keřů, které můžete porovnat podle barvy a velikosti květenství, vůně, bujnosti růstu či celkového habitu keřů. Od většiny odrůd nabízíme v zahradnictví sazenice ve velikostech 30/40/60 cm. 

Těšíme se na Vaši návštěvu !

 

Komule v plném květu - motýlí dny
Komule v plném květu - motýlí dny
Komule v plném květu - motýlí dny

Levandulové dny

do soboty 13. července

Od konce června až do soboty 13. července si můžete v zahradnictví prohlédnou ukázkovou výsadbu 40 odrůd levandulí v plném květu. První nakvétají levandule úzkolisté (Lavandula angustifolia) o 10-15 dní později rozkvétají mohutnější levandule prostřední (Lavandula intermedia), ty mají květenství obvykle světlejší modrofialové, vynikají však intenzivní vůní a vysokým obsahem olejů. Výsadba je přístupná pondělí až sobota od 9.00 do 17.00 hodin. Od většiny odrůd levandulí máme k dispozici namnožené sazenice, takže je možné vybrané odrůdy, které Vás zaujmou, nakoupit pro Vaši zahradu. V pátek 5. července dopoledne (9.00 až 13.00) proběhne navíc ukázka léčivých olejů a jejich možného použití.

Levandulové dny
Levandulové dny
Levandulové dny

Zahájení prodeje balkonovek a sadby

od 20. dubna

Od konce dubna nabízíme široký sortiment balkonových rostlin pro osázení truhlíků, koryt a závěsných nádob. Na prodejně si můžete vybrat z několika odrůd a barev převislých pelargonií , klasických pelargonií (Pel. zonale  a Pel. grandiflorum), surfinií a milionbells. Dále lze pro kombinaci použít bacopu, bidens, diascie, solanum, verbeny či fuchsie. Nabídka je dále během května pružně doplňována o sortiment letniček - astry, hledíky, gazánie a další.

Souběžně se sadbou balkonovek pak nabízíme samozřejmě také sadbu zeleniny - rajčata, papriky, saláty, kedlubny, květák, okurky nakládačky, hadovky, cukety atd. Nejširší nabídka sadby a bylinek bude na prodejně k dispozici kolem 10. května.

Těšíme se na Vaši návštěvu !

Zahájení prodeje balkonovek a sadby
Zahájení prodeje balkonovek a sadby
Zahájení prodeje balkonovek a sadby

Prodej sazenic růží a ovocných stromků

Prodej prostokořenných sazenic ovocných stromků a růží bude v zahradnictví zahájen od pondělí 8. října 2018.  Nejdříve budou postupně naskladněny růže a drobné ovoce, kolem 15. října pak další sortiment ovocných stromků. Broskvoně a ořešáky se vyorávají z půdu nejpozději a jejich prodej bude zahájen po 25. říjnu. Nejširší podzimní nabídka odrůd bude na prodejně k dispozici kolem 20. až 30 října. Výsadba ovocných stromků je možná až do zámrazu půdy, obvykle až do začátku prosince.
    Na prodejně v zahradnictví lze vybrat vždy z 5 až 10 odrůd - jabloní, hrušní, třešní, broskvoní (po 25. říjnu), meruněk, slivoní atd. V nabídce jsou také ranné odrůdy nektarinek, královský ořešák a líska v osvědčených odrůdách. Z drobného ovoce nabízíme angrešty a rybíz, u kterých je většina sortimentu k dispozici jako stromkové, keřové tvary jsou dostupné u omezeného počtu odrůd. Dále nabízíme několik odrůd maliníku, ostružiníku, drobnoplodé kiwi, kanadské borůvky, kamčatské borůvky a brusinky, rakytník, muchovník atd. Aktuální přehled odrůd ovocných stromků pro podzim 2018 bude k dispozici ZDE po 15. říjnu.

Prodej sazenic růží a ovocných stromků
Prodej sazenic růží a ovocných stromků
Prodej sazenic růží a ovocných stromků

Jehličnany pro podzimní výsadbu

Od druhé poloviny září 2016 nabízíme v zahradnictví široký výběr tůjí a cypřišků s kořenovým balem pro výsadbu živých plotů. V nabídce jsou rychle rostoucí odrůdy Thuja plicata Dura a Gerlander, dále z klasických odrůd Thuja occidentalis Malonyana, Sunkist a samozřejmě nejoblíbenější odrůda plotové tůje Smaragd. Z cypřišků nabízíme odrůdy Columnaris, Golden Wonder, Van Pelt´s Blue atd. Rostliny nabízíme ve velikostech od 80/100 cm až 175/200 cm, menší velikosti 40 až 80 cm jsou dostupné v kontejnerech.

V sortimentu balových jehličnanů najdete dále různé druhy a odrůdy jedlí, borovic, smrků, tisů vhodných pro solitérní nebo skupinovou výsadbu výsadbu, včetně méně vzrůstných až zakrslých odrůd vhodných do skalek, nádob či předzahrádek.
Aktuální nabídku a ceny zjistíte v zahradnictví na prodejně na tel.: 737 20 37 30. Popis jednotlivých odrůd najdete v našem katalogu on-line v sekci jehličnany.

Těšíme se na vaši návštěvu !

Jehličnany pro podzimní výsadbu
Jehličnany pro podzimní výsadbu
Jehličnany pro podzimní výsadbu